Toplu Mail Nasıl Gönderilir

toplu mail nasıl gönderilir

1. adımımız mail adresi oluşturma
İlk Olarak Kampanya mailligi yapacağınız mail adresinizi oluşturmanız çok önemli bir konudur.bu mail adresini seçmenizin sebebi gönderimlerde iletilemeyen maillerin ve müşterilerin cevap verdiklerinde geri gelecek olan maillerin düşeceği mail adresi olucaktır.Kendi kullanmış olduğunuz mail adresiniz ile toplu mail gönderimi yapmanız . iletilmeyen maillerin geri geleceğinden dolayı mail kutunuzu dolduracaktır ve sizi gereksiz rahatsız edecektir.

2. adımımız mail listesi oluşturma:
bu adımda dikkat etmemiz gereken konu mail listelerini kategorize etmektir.Liste oluştururken mümkünse mail adreslerini sektör, bölge, cinsiyet, yaş aralığı v.s. gibi mail listesi oluşturmak daha sağlıklı olur. Toplu mail gönderimi sırasında kampanya mailinizi ilgili mail listesini seçerek göndermeniz en doğrusu olur.

3. adımımız mail şablonu:
Bu Adımda mail şablonunuzu hazırlarken resim içerikten daha çok yazı içerik (Html İçerik) hazırlamak toplu mail gönderiminzde başarının artmasına yardımcı olur.Toplu mail gönderirken sadec resim şablonu oluşturursanız alıcı tarafında önemsiz kutusuna düşme ihtimali daha yüksek olucaktır.

4. adımızmı mail gönderimi:
Bu adımda ilk olarak hazırlamış olduğumuz kampanya şablonumuza uygun mail listesi seçmek olucaktır. daha sonra konu kısmına kampanya mailinizi özetleyen konuyu yazarak ilgili mail adresini ve cevap mail adresini seçiyoruz. daha sonra test mail gönder butonuna basarak kendi mail adresimize test maili gönderiyoruz bundaki amaç gönderilen toplu mailde kampanya mailinin eksiksiz ve düzgün olduğunu görebilmektir. Gelen test mailinde herşey tamam ise mail gönder butonuna basıyoruz ve gönderime başlıyoruz.